Riva Karo

Jsem absolventkou oboru Výživa a potraviny, odpůrkyní všech výživových extrémů, detoxů, diet a milovnicí dobrého jídla. Po práci mě najdete na jógamatce, kde ráda relaxuji a zas a znovu začínám s jógou, protahuji tělo nebo jen tak lenoším. Jsem velkou obdivovatelkou střevního mikrobiomu, kterému jsem se při studiu věnovala a baví mě objevovat tento nepoznaný svět, který nás v mnoha směrech ovlivňuje. Na cestě výživového kouče jsem s radostí a pokorou učila své klienty stravování porozumět a najít v něm svůj balanc. Brzy jsem ale zjistila, že cesta ke zdraví není jen o správně nastaveném jídelníčku. A proto jsem s mými skvělými kolegy z oborů psychologie, sport, výživa a péče o tělo založila platformu Komplex Lajf – wellbeing, jak ho neznáte. Tak se k nám připoj a #zijkomplexlajf. 

Co pro mě znamená zdravý životní styl? Zdravý životní styl pro mě znamená nalézt rovnováhu – ve stravě, pohybu i mysli a naučit se naslouchat svému tělu a jeho potřebám. Bez výčitek vyměnit čas od času bylinkový čaj za sklenku vína nebo jablko za kus čokolády. Prostě a jednoduše, žít #komplexlajf. 

Adéla Jirušová

Od roku 2012, kdy jsem nastoupila na SPŠPT Podskalská, jsem se začala intenzivně věnovat kvalitě, výrobě a chemickému složení potravin. Všechny znalosti, které mi o potravinách dala Podskalská, jsem rozšířila při bakalářském studiu oboru Výživa a potraviny na ČZU. V tomto oboru momentálně pokračuji i na navazujícím magisterském studiu.

Ve volném čase ráda vařím, peču, ochutnávám nové věci, scházím se s přáteli a v poslední době jsem si oblíbila běhání. V létě jezdím na dětský letní tábor, kde se starám o stravování –  od nákupu,výběru a skladování potravin až po samotné vaření. Společně se nejčastěji budeme potkávat u technologií výroby potravin a přídatných látek do potravin.

Co pro mě znamená zdravý životní styl? Myslím, že důležitější než to, co jíme, je to, jak k jídlu přistupujeme. Každý z nás by si měl najít nějakou rovnováhu v tom, co si do těla dává, a nevyčítat si, když občas od zdravého životního stylu odbočí.

Andrea Nosková

Jsem studentkou navazujícího magisterského oboru Výživa a potraviny na ČZU a pro časopis Komplex Lajf píšu články o moderních dietách. Celý koncept projektu mě velice zaujal. K jídlu mám odjakživa velice blízko, a proto mi myšlenka šíření edukace komplexního pohledu na stravu, pohyb, psychiku a celkové pojetí těla jako takového přišla úžasná a více než potřebná. Ve svém volném čase ráda pořádám ledničkovou gastroturistiku a společně s tím často peču, vařím a zkouším nové věci. Miluji cestování, objevování, poznávání nových lidí a s tím spojené vycházení ze své komfortní zóny, což lidé často podceňují. Věřím, že tě mé články budou bavit a že se o stravování a dietách dozvíš něco zajímavého a do života jistě užitečného. V případě dotazů se neboj ozvat na můj instagram @andyss_14.

Co pro mě znamená zdravý životní styl? Zdravý životní styl je pro mě pojem, který zahrnuje obrovské množství potřeb a nutností, jež jsou mnohdy velice opomíjeny. Krásně to vystihuje název tohoto projektu, Komplex Lajf. Zdravý životní styl by měl skutečně pro každého znamenat komplex zahrnující racionální stravu, pohyb, psychickou a celkovou životní pohodu, stejně tak i edukaci a vlastní iniciativu pro lepší život.

Jindřich Čech

Ahoj, jsem nadšený milovník všeho, co roste, kvete a dýchá. Mojí největší vášní jsou léčivé rostliny, které mě také přivedly na Farmaceutickou fakultu v Hradci Králové, kterou v současnosti studuji. V rámci svého studia mám totiž možnost poznávat z odborného hlediska nejen léčivé rostliny, ale také lidské zdraví obecně. Krom toho jsem také prezident studentského spolku Gnosis, občasný pisatel veršů a kytarista. Rád se také toulám s batohem po lese, poskakuji na koncertech a ztrácím se v rozhovorech se zajímavými lidmi. Zajímavé a užitečné informace, které během svého studia sbírám, pak sdílím nejen na svém instagramovém blogu Alchymista, ale nově i tady, v rámci časopisu Komplex Lajf.Budu moc rád, pokud se začtete do mých článků. A pokud budete mít jakoukoliv otázku nebo poznámku, neváhejte se mi ozvat. Moc rád se ztratím v rozhovoru i s Vámi!

Co pro mě znamená zdravý životní styl? Zdravý životní styl je pro mě rozhodnutí, že se budu stranit všeho špatného, co mohu ovlivnit, a naopak se vydám vstříc šťastnějšímu, harmoničtějšímu a naplněnějšímu životu.

Jaroslav Havlík

Pracuji jako docent chemie na Katedře kvality a bezpečnosti potravin na ČZU. Kromě jiného se zabývám vztahem stravy a nemocí s mikroorganismy žijícími v našem trávicím traktu. Nejen složením a pestrostí těchto mikroorganismů, ale i sloučeninami, které produkují a které pozitivně i negativně ovlivňují naše zdraví. Na projektech, které mají za cíl zjistit nové a dosud neprobádané spojitosti s rozvojem astmatu, celiakie, diabetu nebo zánětů střev, spolupracujeme s řadou velkých týmů ve Skandinávii a Velké Británii. Jsem členem britské společnosti pro výživu. V minulosti jsem pracoval na oddělení lidské výživy na University of Glasgow. Na ČZU vyučuji předmět Výživová epidemiologie a pomáhám vzdělávat vědecky a racionálně přemýšlející studenty v oblasti výživy a kvality potravin.

Co pro mě znamená zdravý životní styl? Zdravý životní styl je o tom brát věci s nadhledem, mít hodně pohybu, jíst pestře, odpočívat, jíst hodně kvalitní a hlavně rostlinné stravy – nejlépe takovou, kterou si sám uvařím. A co je hlavní – pečovat o vztahy rodinné i přátelské.

Lucie Rysová

Jsem absolventkou Střední zemědělské školy v Poděbradech, po které jsem vystudovala Českou zemědělskou univerzitu v Praze. Inspirací pro tuto volbu mi byl pradědeček, který během druhé světové války nelehce studoval, aby se následně mohl stát výrobním technologem v cukrovaru. V současné době působím na Katedře kvality a bezpečnosti potravin (ČZU) jednak jako student doktorského studia, jednak jako vědecko-technický pracovník. Mojí největší vášní není pouze sektor výroby mléka, ale české a světové zemědělství obecně, tzv. „od vidlí až na vidličku“. 

Co pro mě znamená zdravý životní styl? Dle mého názoru by se každý v otázce zdravého životního stylu měl řídit heslem „všeho s mírou“. Z pohledu mlékaře pak jednoznačně musím doporučit minimálně jeden fermentovaný mléčný výrobek denně. 

Sabina Farková

Jsem bakalář v oboru Výživa a potraviny na ČZU. Momentálně jsem na cestě k inženýrskému titulu navazujícího studia téhož oboru. Vášeň k jídlu u mě začala již v dětství, kdy jsem ráda koukala mámě a babičce pod ruce v kuchyni. Více se poté prohloubila během let na gymnáziu, kdy mě uchvátilo, nakolik výživa dokáže ovlivnit, jak se cítíme a jak vypadáme. Svůj volný čas ráda trávím s rodinou, s přáteli a samozřejmě s našimi kočkami, které bych nejraději umazlila. Můžete mě najít na instagramovém profilu @rovnou_kveci, na kterém se svou spolužačkou vyvracíme mýty o výživě, edukujeme o potravinách nebo sdílíme zajímavé recepty ve zdravější variantě. Také přispívám na svůj osobní profil @sabifarkova, který nejčastěji plním fotkami z cest.

Co pro mě znamená zdravý životní styl? Zdravý životní styl je pro mě nástrojem nejen k fyzické, ale i k psychické pohodě. Jíst kvalitní a vyváženou stravu, být na čerstvém vzduchu, relaxovat a dostatečně spát je nejjednodušší cestou, jak předejít civilizačním onemocněním.

Šárka Altmannová

Jsem absolventkou bakalářského a navazujícího magisterského oboru zaměřeného na výživu člověka a na bezpečnost a kvalitu potravin. Během studia na vysoké škole jsem měla možnost proniknout i do tajů fyziologie výživy. Nepřestává mě fascinovat, jak je lidský organismus nejen v tomto ohledu dokonale komplexní a jak zásadní vliv může mít výživa na naše zdraví. Proto bych se ráda podílela na šíření osvěty a užitečných informací týkající se této tématiky.

Ve volném čase nejraději sportuji a chodím po horách, miluji zvířata a zajímá mě vše okolo udržitelnosti a životního prostředí.

Co pro mě znamená zdravý životní styl? Přemýšlet nad tím, jak se chováme k vlastnímu tělu (i duši) a k prostředí, ve kterém žijeme, a jaké má toto naše chování dopady. Jsem také zastáncem hesla „všeho s mírou“ a v mnohých ohledech je dle mého názoru velmi důležité nezapomínat ani v dnešní moderní době na lidskou a hluboce zakořeněnou přirozenost pocházející ještě z dob, kdy jsme běhali za mamuty, jedli bobule a chodili spát se západem slunce. 😁

Růžena Manišová

Jsem absolventkou oboru nutriční specialista na Lékařské fakultě Masarykovy univerzity v Brně. Myšlenka Komplex Lajf mi přijde skvělá, protože spojuje odborníky z různých oblastí a snaží se zaměřovat na všechny složky životního stylu, a to vše přijatelnou a srozumitelnou formou pro čtenáře. Takže při oslovení, jestli bych chtěla být součástí, jsem vůbec neváhala :-)

Jsem člověk s velkou láskou k jídlu a nadšený amatérský kuchař i pekař. Pokud zrovna nemám ruce od mouky, najdete mě pravděpodobně někde na procházce uprostřed lesa s foťákem na krku, u šálku dobré kávy s knihou nebo u klavíru.

Co pro mě znamená zdravý životní styl? Zdravý životní styl pro mě znamená hlavně rovnováhu  – ať už v jídle, pohybu nebo psychice. A k tomu patří i čokoláda nebo celý den nicnedělání! :-)

Petronela Forišek Paul

Som nutričná terapeutka a vedkyňa, pričom sa aktuálne venujem doktorandskému štúdiu v Biomedicínskom centre Slovenskej akadémie vied na Ústave experimentálnej endokrinológie, kde skúmam vzťahy medzi výživou, fyzickou aktivitou a črevným mikrobiómom. Popri štúdiu sa profesne venujem nutričnej terapii vo vlastnej nutričnej poradni NellaVita a taktiež v nutričnej ambulancii v Národnom onkologickom ústave, kde sa zaoberám klinickou výživou onkologických pacientov. Taktiež som absolventkou magisterského programu v odbore Výživa človeka na Vedeckej univerzite v Kodani s bakalárskym vzdelaním v odbore Nutričný terapeut, ktoré som absolvovala na Lekárskej fakulte Masarykovej univerzity v Brne. Som autorkou dietologickej knihy pre pacientov Diéty pri ochoreniach pažeráka, žalúdka a dvanástnika, odborných nutričných článkov a vedeckých zahraničných publikácií. Prednášam na odborných konferenciách pre verejnosť (Výživa a prevencia 2019) aj lekárov (Diabetologické dni 2019, Vesna Congress 2019, Bratislavské onkologické dni 2020) a spolupracujem so spoločnosťami ako Nutricia, PlanEat alebo DnaEra.

Čo pre mňa znamená zdravý životný štýl? Zdravá životospráva pre mňa znamená rovnováhu medzi tým najlepším a nutrične hodnotným, čo si vieme na tanier pripraviť, ale zároveň si vedieť vychutnať aj koláčik. Jeden deň vybehnúť na náročnú turistiku, ale druhý deň kľudne oddychovať s knižkou v ruke. Dopriať svojmu telu kvalitnú výživu a pohyb, ale nezabúdať aj na našu dušu a psychiku, ktoré poteší aj niečo chutné alebo leňošenie :)

Alžběta Husáková

Alžběta – jogínka, učitelka a studentka jógy. Učím jógu, dech a relaxaci, ale ne vždy tomu tak bylo. Svého času jsem pracovala v Londýně, do Prahy jezdila 3x ročně a žila od víkendu k víkendu. V chaosu každodenního londýnského života jsem se nesoustředila a těžko hledala ticho a klid. Rovnováhu jsem zkoušela najít skrze běhání, malování, psaní… až jsem narazila na jógu. Kolem jógy jsem se pohybovala odmala (máma je dlouholetá jogínka), ale potřebovala jsem si na to přijít sama. Zažít to na vlastní kůži. A pak už to šlo samo. Po práci i před ní, během oběda… jóga se stala všudypřítomnou. Chtěla jsem jí porozumět hlouběji, a proto jsem absolvovala roční kurz učitele jógy. Odučila jsem první, druhou, třetí lekci… krůček po krůčku – a byla ze mě učitelka jógy! Dneska pořádám kurzy, workshopy, online i offline lekce a vedu své oblíbené víkendové jógové pobyty u nás na faře Habřina (https://www.farahaber.cz/)  – v oáze klidu, dobrého jídla a krásného prostředí půdy na cvičení jógy. Ráda se s vámi potkám online i offline! 

Co pro mě znamená zdravý životní styl? Rovnováha, klid, apetit (jak chuť k jídlu, tak i do života). Čím jsem starší, tím  více si vážím spánku, dlouhého výdechu, ohebné páteře a s chutí a v klidu snězeného jídla. Jednou jsem slyšela, že mladý člověk se pozná tím, že se ze sedu na zemi bez pomocí rukou dokáže postavit. Sama si to jednou za čas pro jistotu zkusím, abych věděla, jestli je potřeba se začít protahovat víc intenzivněji a taky jestli jsem pořád mladá. Píše Alžběta ve zralém věku 28 let.

Michal Elčkner

Dlouhé roky se pohybuji v oboru, kde lidské tělo a pohyb vnímáme jako jeden celek. Vystudoval jsem Fakultu tělesné výchovy a sportu UK. Ta mi otevřela obzory a postrčila mě dál do studia mnoha světových pohybových konceptů.

Za dobu své praxe jsem měl možnost pracovat se spoustou zajímavých lidí. Ať už to bylo v roli pedagoga na gymnáziu, trenéra české beach volejbalové reprezentace, nebo jako lektora odborných seminářů. Smyslem mé práce je tělu porozumět, pochopit ho a poznatky o něm předávat dál. Učím pohyb v mnoha formách. Především ale tak, abychom ho využili nejen ve sportovních aktivitách, ale především v běžném každodenním životě jako prevenci proti civilizačním onemocněním, problémům s držením těla a bolestem zad. 

V letech 2013-2021 jsem se pohyboval na lektorské půdě pod hlavičkou IQ Pohyb akademie, která vzdělává profesionály. Díky vedení rekvalifikačních kurzů, odborných seminářů a kongresů jsem měl možnost se potkávat s odborníky po celé České republice.

V roce 2020 jsme s Mirkou Engelovou založili v Mníšku pod Brdy pohybové studio Element pohybu. Podařilo se nám sjednotit a propojit výuku pohybu na mateřských a základních školách. Pořádáním workshopů a veřejných akcí tak povědomí o zdravém pohybu šíříme dál. Přijít na kloub umění lidského pohybu a pochopit pohybovou inteligenci je velká výzva pro každého.

Co pro mě znamená zdravý životní styl? Zdravý životní styl je pro mě způsob myšlení, jednání a celkového bytí.

Václav Endal

POHYB je pro mě prostředek, díky kterému se poznávám, zdokonaluji, zbavuji bolestí a tvořím. POHYB je pro mě radost, vášeň, volnost, přesnost, rutina a ve spojení s hudbou plynoucí tok energie, díky kterému se rozvíjím jak po tělesné, tak duševní stránce. Svůj prožitek a své znalosti, získané letitou sportovní praxí, studiem a vedením skupinových i individuálních tréninků, se snažím co nejlépe předat svým klientům všech věkových skupin i výkonnostních úrovní. Při své práci využívám, mimo klasické metody jako pilates, jóga, ZTV, DNS a další… metodu Myofasciální Dynamiky spojující zásady zdravého funkčního pohybu s taneční pohybovou improvizací a flow. Pohybem oslovuji tělo i duši a oslavuji život, proto jsem součástí týmu Komplex Lajf. Aktuálně pracuji v celostním centru Duhové Medicíny v Jičíně a také v centru PUNK jóga v Brně.

Co pro mě znamená zdravý životní styl?

Zdravý životní styl je pro mě soubor smysluplných zásad tvořících základní předpoklad pro komplexní růst každého člověka.

Michal Dvořák

Michal Dvořák, CFM Qualified MBSR Teacher

Již 12 let realizuji kurzy pro firemní i veřejný sektor. Učím to, co sám žiji. Pravidelně cvičím mindfulness a využívám jej v příjemných i náročných situacích, které mi život přihrává. Mindfulness mi dodává klid, pomáhá mi zvládat stres a uklidnit hlavu. Absolvoval jsem mindfulness teacher program na UMASS Medical School (USA) a pětiletý psychoterapeutický výcvik (SUR).

Co pro mě znamená zdravý životní styl? Zdravý životní styl pro mě znamená žít v souladu se sebou samým – se svým tělem, myslí i emocemi, a důvěřovat tomu, co vnímám, že potřebuji. 

Tereza Hrušková

Vystudovala jsem psychologii na Masarykově univerzitě v Brně, kde i nadále pokračuji v doktorském studiu (jsem i tak trochu vědátor). Mimo to pracuji jako poradenský psycholog na Vysokém učení technickém v Brně a jsem frekventantkou psychoterapeutického výcviku KBT (kognitivně-behaviorální terapie). Za pár let ze mě tedy bude i terapeut. No a teď trochu zajímavěji: jsem prostě a jednoduše vystudovaná psycholožka, která se skrze projekt @kpsychologovi snaží bořit mýty a tabu ohledně návštěvy psychologa a starání se o duševní zdraví. Snažím se jednoduše a srozumitelně mluvit o tom, že duševní zdraví je stejně důležité jako to fyzické a že prožívat emoce je v pořádku. A co je mým cílem? Abychom na sebe mysleli a nekašlali, jak to někdy všichni děláme (a ano, myslím i sebe). A taky to, abychom se v tomhle ohledu nebáli být egoisty.

Co pro mě znamená zdravý životní styl? Je to pocit, kdy vím, že na sebe nekašlu, a jsem k sobě upřímná. Ať už v tom, co jím, co si myslím, anebo v tom, co cítím.

Adam Táborský

Adam je inovátor a šiřitel duševního zdraví, psycholog tělem i duší. Dotýká se očima a jeho způsobem bytí je chůze. Po brouzdání Evropou na poli poradenství v oblasti řízení změn a inovací zakotvil mezi ploty (Bohnické nemocnice) a mezi stromy (Terapie mezi stromy, projektu, který propojuje přírodu a duševní zdraví). Dlouhé noční chvilky si zkracuje na Centru krizové intervence. Ruku v ruce se svou činorodostí zdůrazňuje potřebu lenošení, prázdna a nudy k tomu, aby mohly věci vznikat a dít se.

Co pro mě znamená zdravý životní styl? Zdravý životní styl je pro mě péče o sebe ve třech stavebních pilířích životního stylu: spánku, pohybu, stravě, co je doplněno o laskavost k sobě.

Matěj Šulc

Jsem lektor pohybu a v Praze a Ústí nad Labem vedu cvičebně-vzdělávací kurzy a workshopy pro širokou veřejnost a ženy po porodu. Starám se o klienty i formou individuálních lekcí a pomáhám jim zbavit se problémů s pohybovým aparátem, zlepšit se v práci s ním, nebo s návratem k aktivnímu životu po operacích. Snažím se psát knížky a v nich šířit povědomí o těle, jeho fungování a pohybu. Mimo to se věnuji tréninku a závodění ve vzpírání. Mým hlavním cílem je šířit myšlenku odpovědnosti za vlastní zdraví a bourat mýty o tom, jak je pohyb složitý. 

Co pro mě znamená zdravý životní styl? Svobodu. Důvěru ve svoje tělo a v to, že mi umožní trénovat, sportovat a žít na úrovni a bez obav.

Nigar Jafarova

Jsem studentkou 4. ročníku na 1. lékařské fakultě UK. Pro Komplex Lajf píšu články o lidském těle. Mimo studium jsem zapojená do různých zajímavých projektů – jsem mladší školitelkou v neziskové organizaci Loono, která se zabývá prevencí vážných nemocí. Školím také na Allsono kurzech, určených pro studenty medicíny, kde učím, jak správně zacházet s ultrazvukem. Miluji umění a ve svém volném čase maluji. Mým vysněným oborem je plastická chirurgie, která spojuje dvě moje vášně – umění a medicínu. Doufám, že se ti články budou dobře číst, a ráda ti zodpovím veškeré dotazy.

Co pro mě znamená zdravý životní styl? Zdravý životní styl pro mě znamená fyzickou a psychickou pohodu.

Veronika Blektová

Zdravím všechny čtenáře! Jmenuji se Veronika Blektová a jsem fyzioterapeutka. Fyzioterapii jsem vystudovala na Fakultě tělesné výchovy a sportu UK, kde momentálně pokračuji i v navazujícím magisterském studiu tohoto oboru. Pro Komplex Lajf tvořím články ze světa fyzioterapie do rubriky Lidské tělo. Budete se moci dočíst a zjistit něco víc o tom, jak funguje náš pohybový aparát, ale i naše tělo jako celek, jak se o něj můžeme lépe starat a hlavně proč bychom se o něj měli starat. Ve volném čase se nejraději věnuji sportu – mezi mé oblíbené aktivity patří posilování, jóga a tanec. Pokud na mě máte jakékoliv otázky, neváhejte mě kontaktovat.

Co pro mě znamená zdravý životní styl? Tento pojem pro mě představuje rovnováhu mezi mind – body – soul, kde jedno nemůže fungovat bez druhého. Znamená to pravidelně se hýbat, přiměřeně se stravovat, dostatečně relaxovat a zbytečně se nestresovat věcmi, které nemohu změnit.

Tereza Gleichová

V rámci časopisu Komplex Lajf působím jako korektorka. Studuji magisterský obor Žurnalistika na FSV UK a zároveň dokončuji bakalářský obor Andragogika a personální řízení na FF UK.

Již několik let učím angličtinu a češtinu, lektoruji na jazykových kurzech a pobytech. Učím skupiny i jednotlivce, děti i dospělé. Ať už v jazykové škole, či sama na sebe. V roce 2017 jsem na tři měsíce odjela do Barcelony, kde jsem působila jako lektorka anglického jazyka. Po návratu jsem pracovala v mezinárodní firmě a poté učila na základní škole.

Miluji sport! Svůj volný čas věnuji fitness. Zároveň působím jako trenérka lekcí pro dospělé (jen přijďte na hodinu kruhového tréninku, HIIT či trampolínek). Celoživotní vášní pro mě je aerobik, který jsem dělala závodně, poté ho lektorovala, stala se choreografkou a vedla týmy. 

Kromě sportu se ve volném čase zajímám o výživu či o moderní technologie a jejich zapojení do vzdělávání. S nadšením sleduji politické dění a život si nedovedu představit bez cestování.

Co pro mě znamená zdravý životní styl? Nenucené dodržování čtyř zásad: dostatek všestranného pohybu, silový trénink, vyvážená strava s občasnými prohřešky a péče o vnitřní stránku těla. Dodržování pravidla 80:20.

Lenka Jeřábková

Jmenuji se Lenka Jeřábková a studuji Gymnázium Hostivice. Zaměřuji se na humanitní předměty, zejména jazyky a dějepis. Baví mě redakční práce a korektury textů. Jednou z možností mého budoucího studijního oboru na VŠ by tedy mohla být žurnalistika nebo bohemistika.

Mezi mé koníčky patří hra na trubku a četba historických, fantasy i romantických knih. Ráda sportuji – jezdím na kole, lyžuji, chodím na procházky do přírody a nedávno jsem začala cvičit jógu. Zajímám se také o historii a miluji hudební skupinu Queen.

Jsem ráda, že mohu být součástí Komplex Lajf. Líbí se mi, že řeší zdravý životní styl z několika úhlů pohledu, které všechny považuji za stejně důležité. Články jsou pro mě osobně velmi zajímavé a obohacující.

Co pro mě znamená zdravý životní styl? Zdravý životní styl pro mě znamená dostatečná míra sportu přizpůsobená každému podle jeho možností a potřeb v kombinaci se zdravým stravováním, které ovšem nemusí být nijak přehnané. Důležitou roli hraje podle mého názoru i pozitivní myšlení a pohled na svět s nadsázkou, protože lidská psychika ovlivňuje úplně všechno.

Matěj Müller

Jsem absolventem konzervatoře v Plzni. Již v průběhu studia jsem se naplno věnoval výuce klavíru a s plněním hudebních snů pomáhám dětem každým dnem intenzivněji. Často mě můžete vidět při různých hudebních večerech, na kterých interpretuji zejména současnou populární hudbu a svoji vlastní tvorbu.

Mojí druhou životní láskou se stala čeština. Posledních pár let se kromě hudby věnuji korekturám textů všeho druhu – a právě taková je moje úloha v projektu Komplex Lajf.

Když ještě po všech aktivitách zbývá nějaký čas, věnuji ho čtení knih, sportu a sebevzdělávání v dalších oblastech. Na instagramu buduji stránku @investicnicesta, na které se snažím lidem přinášet hodnotné informace a novinky ze světa financí a investic.

S radostí a nadšením se vrhám do nových výzev a projektů, jež mají z mého pohledu vyšší smysl a šanci na úspěch.

Co pro mě znamená zdravý životní styl? Je to něco, co jsem dřív tolik nevnímal, poslední dobou však zjišťuji stále více, jak krásný a široký svět mi tím unikal. Proto jsem moc rád, že i díky tomuto projektu mu mohu být blíž a dozvědět se spoustu věcí, které jsem nevěděl.

Lucie Bašniarová

Na gymnázium jsem nastoupila do třídy zaměřené na humanitní předměty. Časem si mě získala biologie, zejména biologie člověka. Zároveň jsem se ve volném čase zajímala o to, jak zdravě a vyváženě jíst. S tím se pojila spousta otázek, na které jsem nikde nemohla najít odpovědi, a proto jsem se rozhodla pro studium výživy na VŠ. Mám za sebou studium bakalářského oboru Výživa a potraviny a momentálně studuji stejnojmenný navazující magisterský obor. Již několikátým rokem brigádničím v obchodě se zdravou výživou, kde lidem vysvětluji, jak správně číst etikety a to, že hubnutí není o striktních nízkokalorických dietách. Co se týče sportu, vyzkoušela jsem spoustu druhů cvičení. Největší vášní pro mě byl pilates, ale v posledním roce jsem si díky naší Bebe oblíbila jógu. 

Co pro mě znamená zdravý životní styl? Zdravý životní styl pro mě znamená nechtít po sobě 100 %, umět si dát v kině popcorn s colou bez výčitek, respektovat, že tělo potřebuje odpočívat, a být k sobě laskavý. To všechno tě naučíme v Komplex Lajf. Tak do toho pojď s námi!